MEDIABOOM

Aktuálne správy najmä zo sveta televízie a fashion modelingu

Trend bez nohavíc je skutočne na vzostupe

Áno, dámy a páni, deje sa to naozaj. Trend bez nohavíc rozkvitá (alebo by sme mali povedať, že odhaľuje všetko?). V poslednej dobe to vyzerá, že každý sa vzdáva svojich spodných častí oblečenia. Hoci sme tento trend sledovali už niekoľko mesiacov, tentokrát to myslíme vážne, keď hovoríme, že sa rozšíril. Napriek tomu, že tu máme zimu, tento trend sa nevzdáva.Začalo to ako obvykle s tými, od ktorých by sme to čakali: Kylie Jenner sa objavila na prehliadke značky Loewe iba v tesných bielych nohavičkách a čiernych pančuchách; Hailey Bieber sa vybrala na večeru len v dlhom kabáte a čiernych nohavičkách s vysokým pásom; Bella Hadid prechádzala ulicou iba v bielych spodných nohavičkách a mini Uggs; a Kendall Jenner nevynechala príležitosť objaviť sa bez nohavíc. Spočiatku sa zdalo, že ide o trend len pre tých, ktorých práca je nosiť oblečenie, ktoré rozprúdi diskusie. Veď Kylie Jenner raz povedala, že keď potrebuje zvýšiť sebavedomie, rada nosí nohavice s nízkym pásom - vyhlásenie, ktoré je pre mnohých neuchopiteľné. Ale trend bez nohavíc sa rozšíril, presiahol móla a objavuje sa všade od červeného koberca až po ulice.
Trend sa datuje do 50. rokov 20. storočia, kedy sa začal ako forma tanečného oblečenia a pretrval až do éry mod. Mnoho tanečníkov nosilo nad pančuchami trikoty, aby vytvorili predĺženú, elegantnejšiu líniu. Niekedy to však vrstvili s košelami alebo svetríkmi, často so zapnutým opaskom, aby zvýraznili líniu pása. "Cyd Charisse a niektoré hviezdy starého Hollywoodu a mladé herečky tancovali v takomto oblečení," hovorí módny návrhar Law Roach. Tento vzhľad sa stal obzvlášť spojeným s Edie Sedgwick, spoločníčkou a múzou Andyho Warhola. 


Trend sa znovu objavil - opäť v rámci cvičenia - v 80. rokoch počas aerobikovej mánie. Medzi oblečením na cvičenie Jane Fondy a elektrizujúcou chémiou Jamie Lee Curtisovej s Johnom Travoltom vo filme Perfect z roku 1985 boli vysoko strihané trikoty s opaskami vyjadrením všetkej zlosti vo fitnes scéne. V 90. rokoch sa vzhľad bez nohavíc objavil niekoľkokrát na módnych prehliadkach Chanel, ako aj u Alexandra McQueena a Jeana Paula Gaultiera. A v prvých rokoch nového tisícročia sa trendu chopili aj Christian Dior a Miu Miu.